شنبه, ۰۱ مهر ۱۴۰۲

برندگان عکاس منظره سال امسال معرفی شدند

(زمان تقریبی خواندن: 1 - 2 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

✍️ مریم درویشیان

عکاسی؛ هنر جان دادن به طبیعت است. هنرمند عکاس با سفر به طبیعت و جهانی دیگر با ثبت زیبا ترین مناظر، زیبا ترین خاطره های ماندگار را در دل تاریخ از خود برجای می گذارد.

عکس یک مفهوم و پیامی از نگاه هنرمندان عکاس است که دل به خطر و خاطره داده اند و با انتشار آن میلیون ها نفر در سراسر جهان با دیدن عکس ها نمادی از اشک و خنده را بر صورت می نشانند.

مسابقه عکاس منظره سال ویژه ی گرامی داشت مناظر در بریتانیا یکی از مهم ترین مسابقات عکاسی دنیاست.

تعداد زیادی هنرمند از سراسر جهان در این مسابقه شرکت می کنند تا شکوهمند ترین منظره های بریتانیا را برای مردم جهان به تماشا بگذارند.

در این مسابقه بزرگ؛ همه ی عکاسان جهان می توانند با ثبت تصاویر خود در محدوده ی بریتانیای کبیر، ایرلند شمالی، جزیره من یا جزایر کانال با یکدیگر به رقابت بپردازند.

این مسابقه چهار دسته اصلی را شامل می شود: نمای کلاسیک (تصاویر منظره نمادین)، زندگی شهری، سیاه و سفید، و نمای شما (رویکردی تجربی و شخصی‌تر). برنده کلی ۱۰۰۰۰ پوند (۱۱۵۰۰ دلار آمریکا) دریافت می‌کند.

جایزه برتر امسال عکسی از پارک ملی Brecon Beacons در ولز بود که ۳ فصل را در یک عکس نشان می‌داد:

 چارلی ویت، بنیانگذار مسابقه توضیح می‌دهد: “ویل رابطه شگفت‌انگیزی بین رنگ‌های پوشیده از برف سرد دور و تن‌های گرم‌تر در زیر ثبت کرده است.”

عکس برنده دیگر، غکسی از Demiray Oral با نمایی کلاسیک بود که گذر رنگین کمان از منظره‌ای در ولز معروف به پشت اژدها بود. اورال با دانستن اینکه یک جبهه طوفان در راه است در موقعیتی مناسب قرار گرفت و منتظر لحظه عالی برای ثبت این تصویر سورئال بود.

 اورال می‌گوید: «ظاهر رنگین کمان فوق‌العاده بود، اما نوری که پشت اژدها را فراگرفته بود، بسیار هیجان‌انگیز بود. بعدازظهر هیجان انگیزی بود که هرگز فراموش نخواهم کرد».

 

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
© Copyright 2023 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search