شنبه, ۳۰ تیر ۱۴۰۳

دور افتاده ترین جاذبه گردشگری جهان که کسی حاضر نیست به آنجا برود

(زمان تقریبی خواندن: 2 - 3 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

صحبت از ویژگی‌های گردشگری شهرها و کشورهای پربازدید و شناخته شده با جذابیت‌هایی که دیدنش روح انسان را قلقلک بدهد، شاید برای خیلی از مخاطبان موضوعی تکراری باشد، چراکه اکثر این جاذبه‌ها با همین ویژگی‌های ذاتی پررونق شده‌اند.

با این حال گاهی معرفی یک منطقه گردشگری دورافتاده که اتفاقا در لیست اولین کشور کم بازدید جهان جای دارد، می‌تواند همان سوژه‌ای باشد که خیلی‌ها پابه قرص به دنبالش هستند و می‌خواهند بدانند اصلا کشوری هست که با وجود زیبایی بصری، کسی حاضر نباشد به آنجا سفر کند؟ باید بگوییم بله. کشور تووالو یک مجمع الجزیره کوچک در اقیانوس آرام است که در صدر فهرست کشورهای کم بازدید جهان قرار می‌گیرد. این بهشت ​​دورافتاده با وجود سواحل بکر و آب‌های شفاف سالانه فقط پذیرای حدود 3 هزار و 700 گردشگر است.

به گزارش دیدگاه مدیریت به نقل از خبرگزاری کاماپرس، جزیره تووالو از 9 جزیره مرجانی کوچک تشکیل شده و در میانه راه جزایر هاوایی و استرالیا قرار دارد. تووالو به عنوان یکی از کوچکترین و دورافتاده ترین کشورهای جهان، محیطی آرام و غیرتجاری دارد که برای استراحت و آرامش پیشنهادی ایده‌آل است؛ محیط دریایی تماشایی، تالاب‌های باشکوه، صخره‌های مرجانی و جزایر کوچک در هم آمیخته شده فضای منحصر به فردی را در دریای جنوبی ایجاد می‌کنند.

فکرش را بکنید به جزیره‌ای سفر کنید که در فهرست بهترین مکان برای غواصی قرار گرفته باشد، آن هم خلوت و بکر. از آن طرف اگر شیفته پیاده‌روی‌های طولانی هستید، تووالو مکانی الهام بخش برای شما خواهد بود.

گونه‌های کمیاب و درحال انقراض در جزیره تووالو

این جزیره مرجانی گونه‌های ماهی، مرجان‌ها، جلبک‌ها و بی‌مهرگان را در خود جای داده و همچنین محل لانه سازی لاک پشت دریایی سبز در حال انقراض است.

کاوش با قایق بادبانی در جزیره تووالو

اگر هم اهل کنکاش و ماجراجویی هستید و می‌خواهید هیچ نقطه‌ای در این جزیره از چشمتان دور نماند، با اجاره یک قایق بادبانی می‌توانید کاوشی مهیج را در 9 جزیره تووالو رقم بزنید. در واقع تور قایق سواری و ماهیگیری از تفریحات هیجان انگیز این جزیره به شمار می‌روند.

در سفر به این جزیره حواستان باشد از غرفه‌های کوچک صنایع دستی نیز دیدن کنید و برای سوغاتی هم می‌توانید از هنر دست زنان تووالو از گردنبند و سبد تا منبت کاری و قلاب بافی به شهر و کشور خود ببرید.

یکی دیگر از جذابیت‌های این جزیره، دورزنی با موتورسیکلت در اطراف جزیره است و برای راحتی گردشگران دوچرخه و موتورسیکلت با قیمت مناسب در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

 

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
© Copyright 2024 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search