پنجشنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱

نمایشگاه "شکوه ایران" در حاشیه جام جهانی قطر افتتاح شد

(زمان تقریبی خواندن: 1 - 2 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به همت رایزن فرهنگی ایران در قطر و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درحاشیه برگزاری مسابقات جام جهانی قطر نمایشگاه "شکوه ایران" افتتاح شد.

به‌ گزارش دیدگاه مدیریت به نقل از خبرگزاری تسنیم، امروز درحاشیه برگزاری مسابقات فوتبال جام جهانی 2022 به همت رایزن فرهنگی کشورمان در قطر و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نمایشگاه "شکوه ایران" در منطقه کتارا افتتاح شد.

به گفته علی بختیاری رایزن فرهنگی ایران در قطر برنامه‌های متنوعی برای آشنایی هرچه بیشتر بازدیدکنندگان و گردشگران در این نمایگشاه تدارک دیده شده است.

بختیاری در ادامه تاکید کرد: بهترین هنرمندان از سراسر کشور در این نمایشگاه تصویری دقیق از ایران و جاذبه‌های مختلف آن برای بازدیدکنندگان تدارک دیده دیده‌اند که می‌توان به اجرای موسیقی اقوام، صنایع دستی، سوغات و پوشاک محلی اشاره کرد.

رایزن فرهنگی کشورمان در قطر با اشاره به اهمیت برگزاری چنین نمایشگا‌ه‌هایی در حاشیه مراسم بین‌المللی تصریح کرد: با درنظر گرفتن این موضوع که در دوره‌ای خاص به واسطه برگزاری یک رویداد بین‌المللی تعداد زیادی از گردشگران و مخاطبان در کشوری مشخص حضور دارند، فرصت بسیار مناسبی است که کشورها با استفاده از امکانات موجود نسبت به معرفی تمدن، تاریخ و فرهنگ خود اقدام کنند که خوشبختانه امسال نیز با همکاری مناسب طرف قطری ایران در ایام برگزاری مسابقات جام جهانی 2022 در این زمینه اقدام کرد.

بختیاری درباره محصولات ارایه شده در نمایشگاه "شکوه ایران" گفت: با توجه به جمعیت پرشور و با ذوقی که در ایام برگزاری مسابقات جام جهانی 2022 در کشور قطر حضور دارند تلاش کردیم متناسب با سلیقه‌های مختلف نسبت به معرفی توانمندی‌های هنری، تمدن و فرهنگ کشورمان گام برداریم . به عنوان مثال در این نمایشگاه حدود 15 گروه مختلف هنری حضور دارند.

وی همچنین با اشاره به ساعت فعالیت نمایشگاه افزود: این نمایشگاه هر روز در طول یک ماه برگزاری مسابقات جام جهانی 2022 از ساعت 12 تا 10 شب میزبان علاقمندان خواهد بود، اما براساس این نکته که تنها قرار است نسبت به معرفی هنر و فرهنگ یا جاذبه‌های کشورمان اقدام کنیم موضوع فروش محصولات یا صنایع دستی در این نمایشگاه مطرح نیست.

 

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
© Copyright 2022 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search