جمعه, ۰۴ اسفند ۱۴۰۲

ساخت پهپادی که می‌تواند نقش رله مخابراتی را ایفا کند

(زمان تقریبی خواندن: 1 - 2 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کمپانی Almaz-Antey یک پهپاد که در نقش رله مخابراتی ساخته شده است را به نمایش گذاشت.

به گزارش دیدگاه مدیریت به نقل از خبرگزاری ثریا، طبق اعلام نماینده شرکت، آلماز یک پهپاد تیلت روتور با نام ناستاسیا را توسعه داده است که می تواند نقش رله مخابراتی را در برد ۱۰۰ کیلومتری ایفا کند.

این پهپاد با داشتن ترنسیورهای رادیویی فول دوپلکس( Full Duplex ) که به صورت همزمان هم فرستنده و هم گیرنده می‌توانند انتقال و دریافت اطلاعات داشته باشند، اطلاعات را به صورت برخط از پهپادی که دارای کاونده یا اپتیک است دریافت کرده و در نقش یک پهپاد گره سینک مخابراتی عمل کرده و اطلاعات را برای ایستگاه زمینی ارسال می کند.

نمونه اولیه پهپاد ناستاسیا مانند کوادکوپتر قابلیت برخاست و فرود عمودی دارد و در عین حال همچون پهپادهای بال ثابت از بال برای افزایش سرعت و برد پرواز بهره می برد.

پهپاد می تواند محموله تا وزن ۳ کیلوگرم را برای اهداف مختلف حمل کند و حداکثر سرعت پرواز به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد. پهپاد مجهز به پنج موتور است که چهار موتور مانند یک کوادکوپتر، برای برخاستن و فرود عمودی، و موتور پنجم در بالای بال برای پرواز درحالت کروز در نظر گرفته شده است.

 

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
© Copyright 2024 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search