پنجشنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱

پروژه جدید برای تبدیل انرژی خورشیدی به برق در فضا

(زمان تقریبی خواندن: 1 - 2 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

قرار است طی پروژه ای به نام «سولاریس» پنل های خورشیدی عظیمی به فضا فرستاده شوند تا با جمع آوری انرژی ستاره آن را به برق تبدیل و به زمین بتابانند.

به گزارش پایگاه خبری دیدگاه مدیریت به نقل از اکسفورد میل، محققان انگلیسی احتمالاً در اجرای پروژه ایجاد یک مزرعه خورشیدی در فضا شرکت می‌کنند.

شرکت «اسپیس سولار لیمیتد» در هارول تصمیم دارد این پروژه را اجرا کند و اگر انگلیس برای اجرای پروژه سولاریس با سازمان فضایی اروپا قرار داد امضا کند، در این برنامه شرکت می‌کند.

هدف این پروژه تاباندن برق به زمین است. سم آلدن یکی از مدیران اسپیس سولار لیمیتد در این باره می‌گوید: برای اجرای این پروژه پنل‌های خورشیدی بزرگ در فضا قرار داده می‌شوند که از لحاظ منطقی و اقتصادی به صرفه به نظر می‌رسد. زیرا فعالیت پنل ها در فضا به جای قرار دادن آنها در زمین سبب می‌شود دسترسی آنی به انرژی ۱۳ بار بیشتر شود.

او در ادامه می‌افزاید: از آنجا که آنها پنل‌های خورشیدی همیشه می‌توانند این ستاره را ببینند، به طور مداوم انرژی دریافت می‌کنند و در نهایت برق را به زمین بفرستند که هزینه‌های در مقایسه با فناوری‌های زمینی رقابتی تر است.

انجام چنین پروژه به معنای آن است که می‌توان زیرساخت وسیع و جدیدی ایجاد کرد که به ما کمک می‌کند بدون انتشار گازهای گلخانه‌ای به برق دست یابیم.

برق تولید شده توسط یک آنتن بزرگ دریافت می‌شود. این آنتن ساختاری مش مانند است.

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
© Copyright 2022 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search