پنجشنبه, ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

رییس کل بانک مرکزی، رییس جمهور را عصبانی کرد

(زمان تقریبی خواندن: 1 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شوک ارزی در سال 93 یکی از مقاطعی بود که دولت با فشارهای زیادی دست و پنجه نرم می‌کرد. روند رو به رشد قیمت ارز در آن زمان باعث شد تا رییس جمهور فرمان ورود بانک مرکزی را صادر کرد؛ فرمانی که رییس کل وقت به گفته خودش زیر بار آن نرفت.

به گزارش دیدگاه مدیریت به نقل از خبرگزاری اکوایران، ولی‌اله سیف رییس کل وقت بانک مرکزی، درباره شوک ارزی در دوران ریاست خود گفت: در مقطعی نرخ ارز تحت تاثیر امیدهای جامعه، روند نزولی به خود گرفت اما به دلیل اینکه منطق اقتصادی نداشت و می‌توانست به یکباره با ایجاد شوک، اقتصاد را با مشکل مواجه کند، در جلسه‌ای در اتاق بازرگانی اعلام کردم که منطقی برای کاهش نرخ ارز وجود ندارد.

وی گفت: این اظهارنظر من در اتاق بازرگانی، باعث فشارهای بیرونی زیادی شد و آنقدر جو سنگین بود که حتی اقتصاددانان هم اعلام موضع نکردند.

 

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
© Copyright 2023 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search