شنبه, ۰۱ مهر ۱۴۰۲

چشم روس‌ها «گیج­گاه» را گرفت!

(زمان تقریبی خواندن: 1 - 2 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چشم روس‌ها «گیج­گاه» را گرفت!
«گیج­گاه» برنده جایزه بهترین فیلم­نامه جشنواره «چبوکساری» شد.

به گزارش دیدگاه مدیریت به نقل از خبرگزاری تسنیم، فیلم سینمایی «گیج‌گاه» به کارگردانی عادل تبریزی و تهیه‌کنندگی مشترک حنیف سروری و میرولی اله مدنی موفق به کسب جایزه بهترین فیلمنامه از شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «چبوکساری» روسیه شد.

فیلم­نامه این اثر را عادل تبریزی و ارسلان امیری به صورت مشترک به رشته تحریر درآورده‌اند.

در بیانیه هیئت داوران این جشنواره آمده است: «گیج‌گاه» نگاهی نو از سینمای ایران است که توانسته تعادل میان کمدی و تراژیک را به خوبی رعایت کند.

در همین راستا، عادل تبریزی جایزه خود را به «فردوس کاویانی» بازیگر پیشکسوت سینمای ایران تقدیم کرد. حامد بهداد، باران کوثری، سروش صحت، بهرنگ علوی، امیرحسین رستمی، نادر سلیمانی، بیژن بنفشه خواه،‌ سیاوش چراغی‌پور, علی راد، مریم همتیان، ایمان اسماعیل‌پور، داوود ونداده، حامد شیخی، وحید رحمتی، با حضور فرهاد آییش و با هنرمندی جمشید آریا (هاشم پور)، رضا صفایی‌پور و حسن رضایی نقش‌آفرینان این فیلم سینمایی هستند.

«گیج‌گاه» پیش از این در چهلمین دوره فیلم‌های میلان موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم شده و در دومین حضور بین المللی موفق به دریافت این جایزه از جشنواره چبو کساری شد.

جشنواره بین المللی فیلم چبوکساری برای اولین بار، جشنواره فیلم در ژوئن 2008 فعالیت رسمی خود را آغاز کرد و در سال 2009 تصمیم بر این شد تا جشنواره به طور سنتی توسط وزارت فرهنگ روسیه برگزار شود.

 

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
© Copyright 2023 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search