چهارشنبه, ۱۵ آذر ۱۴۰۲

رونمایی از کتاب کرونامه

(زمان تقریبی خواندن: 1 - 2 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

پایگاه خبری دیدگاه مدیریت _ دکتر مژده افشار


در آخرین روزهای سال ۴۰۱ از کتاب کرونامه رونمایی شد.
کتاب کرونامه که مشتمل بر ۵۴ نامه در زمینه نقاشی پشت شیشه است، روز پنج‌شنبه ۲۵ اسفند ۴۰۱ در محل دایره‌المعارف ایرانشناسی رونمایی شد. نامه‌های نوشته شده در این کتاب به قلم استاد سعید رضاخان و برای افراد مرتبط با نقاشی پشت شیشه نوشته شده. نامه‌هایی برای هنرمندان، مجموعه داران، برخی استادان دانشگاه، و افرادی که هرکدام به نوعی در ارتباط با تکنیک نقاشی پشت شیشه بودند.
در ابتدای مراسم پروفسور سید حسن امین (فیلسوف و حقوقدان) متنی در رابطه با سجع نویسی را که از یادداشتهای خودشان بود، خواند که مورد استقبال حاضران قرار گرفت.
در این مراسم آقای رضا توسلی (مدیر موزه سیمین و جلال) صحبت‌هایی در زمینه شیخ خرقانی و همچنین موزه داری مطرح کرد.
در ادامه برنامه دکتر محمد حسن احمدی (استاد تاریخ و هنر)، دکتر منوچهر ثابتی (استاد جامعه شناسی)، آقای حسینیون، آقای بسمه الله شریفی، علی محجوبی، نصیب دوانی و دکتر میرخان (مدیر مجمع فلاسفه ایران) هرکدام زمانی را در اختیار گرفتند و سخنرانی کردند.
در ادامه برنامه سرکار خانم زهرا آقایی (مدیر مسول و صاحب امتیاز انتشارات آراسته قلم) درباره کتاب کرونامه و چاپ آن توضیحاتی به حاضرین داد و در ادامه افزود که امیدوار است در آینده کتاب‌هایی دیگر در ارتباط با نقاشی پشت شیشه به چاپ برساند تا این هنر بیشتر و بهتر معرفی شود.
طراحی جلد کتاب کرونامه بر عهده استاد نوشین طاهرانپور بوده و در آن با تاریخ مختصری از تکنیک نقاشی پشت شیشه در دوران معاصر آشنا می‌شویم.
آقای حامد عبدالهی از هنرمندان و نوازندگان سه‌تار، اقدام به هنرنمایی کرد و قطعه بی همزبان را نواخت.

 

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
© Copyright 2023 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search