پنجشنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۲

درنگی در هشتاد کتاب

(زمان تقریبی خواندن: 1 - 2 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

✍️شاهین کمیلی اصل

حسین انتظامی بدون تردید یکی از موفق ترین و باسوادترین مردان رسانه درایران است.سال ها تحقیق ومطالعه و مسوولیت های مهم وحساس در عرصه رسانه از او متفکری بی نظیر ساخته است.
او اهل شعار نیست و درتمامی حوزه هایی که ورود پیدا کرده است منشا تاثیرات فراوانی بوده است.
حسن انتظامی سالم و با صداقت است.در طول سالیان مسوولیت دیگران وهمکارانش می گویند هرگز از او دروغی نشنیده اند.
او نویسنده و پژوهشگر برجسته ای نیز هست.
 مکث؛ عنوان جدیدترین کتاب حسین انتظامی است که این روزها منتشر شده است. محتوای کتاب، برداشت‌ها و درنگی است از 80 کتابی که انتظامی در سال‌های اخیر مطالعه کرده است.
انتظامی در این یادداشت‌ها به معرفی خط داستانی کتاب‌ها و محتوا و نیز برخی نکات خواندنی آنها اشاره کرده است. سیر مطالعاتی او روند مشخصی ندارد و همانطور که خود اذعان کرده، علاقه و سلیقه شخصی‌اش به ادبیات داستانی، تاریخ، فلسفه سیاسی، توسعه و مباحث مدیریتی مرتبط است و کتاب‌های معرفی شده نیز عمدتاً در این حوزه‌ها جای می‌گیرند.

جایی برای پیرمردها نیست اثرکورمک مک کارتی، کرشمه خسروانی،‌ مردی از جنس بلور‌ و دموکراسی یا دموقراضه نوشته سیدمهدی شجاعی،جهان مسطح است نوشته توماس فریدمن، جهان پسا آمریکایی نوشته فرید زکریا، تنهایی پر هیاهو نوشته  بهومیل هرابال و ... از جمله کتاب‌هایی است که در این کتاب توسط حسین انتظامی معرفی شده‌اند. انتشارات نیستان «مکث» را در 197 صفحه منتشر کرده است.

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
© Copyright 2023 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search