پنجشنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱

برگزاری مراسم شکوهمند سیزدهم آبان در تهران

(زمان تقریبی خواندن: 3 - 5 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پایگاه خبری دیدگاه مدیریت _ محیا صدیقیان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری دیدگاه مدیریت مراسم سیزده آبان باشکوه فراوان مقابل لانه جاسوزی سابق آمریکا باحضور انبوه دانشجوبان، دانش آموزان و اقشار مختلف مردم برگزار گردید.

در این مراسم شرکت کنندگان با در دست داشتن پرچم سه رنگ و مقدس جمهوری اسلامی ایران حرکت های آشوبگرایانه تعدادی از ایادی منافقین را محکوم کردند.

تعداد افراد حاضر در مراسم، بدون تردید نسبت به سال های گذشته افزایش یافته بود. آنچه در این مراسم به چشم می آمد راهپیمایی مردم در خیابان های منتهی به خیابان طالقانی بود. در سال های گذشته این مراسم صرفا به صورت تجمع برگزار می گردید. 

در این مراسم بیانه ای تشکل های دانش آموزی قرائت گردید.

برشی از بیانیه دانش آموزان به شرح زیر است:

دشمن سنگرهای علم‌آموزی را هدف قرار داده و ما عهد می‌بندیم که در مسیر علم و پژوهش، دشمن را روسیاه و ناامید کنیم و در این مسیر با فعالیت منسجم به دغدغه های فرهنگی رهبرمان پاسخ دهیم.

همچنین بیانیه تشکل های دانشجویی قرائت گردید. برشی از این بیانیه به شرح زیر است:

13 آبان نقطه طلایی شکست هیمنه غول استکباری دوران، آمریکای جهانخوار به دست دانشجویان پیرو خط امام (ره) بود.

در بخشی از این مراسم بیانیه جمعی از پرسنل یگان ویژه نیروی انتظامی  از سوی یکی از ماموران این نیرو قرائت شد.

موکب‌های مختلف دانش آموزی و دانشجویی در مسیر راهپیمایی به مردم خدمات رسانی کردند.

 مردم خواستار برخورد با اغتشاشگران شدند

مردم تهران که در مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا جمع شده اند، با سر دادن شعارهایی همچون " مرگ بر آمریکا"، " مرگ بر اسراییل"، " مرگ بر منافق"، "هیهات من الذله" و.... انزجار خود را از سیاست‌های خصمانه دشمنان نشان دادند.

 

در این مراسم پلاکاردهایی نیز در در محکومیت اقدامات سلبریتی هایی که با دروغ پردازی‌های خود موجب تحریک و فریب جوانان برای حضور در اغتشاشات می‌شوند، در دستان مردم بود.

 

مردم همچنین با در دست داشتن دست نوشته هایی ضمن محکوم کردن اغتشاشات اخیر، خواستار برخورد قاطع با اغتشاشگران و همچینن محاکمه عناصر آشوبگر شدند.

 

در کنار حضور گسترده دهه هشتادی‌‌ها و دهه نودی‌ها، ورزشکاران رشته های مختلف نیز در این تجمع حضور پررنگی داشتند.

 

بسیاری از راهپیمایان با در دست داشتن دست نوشته‌هایی حمایت خود از نیروهای حافظ امنیت را اعلام کرده و همچنین خواستار برخورد جدی با اغتشاشگران شدند.

 

مردم تهران در مراسم امروز تصاویری از سردار سلیمانی، شهید علی‌وردی و دیگر شهدای اغتشاشات اخیر را با خود همراه داشتند.

برخی مردم نیز با همراه داشتن آدمک‌ها و عروسک‌هایی از حاکمان و دولتمردان کشورهای سلطه‌گر و همچنین دست‌نشانده‌های آنان، انزجار خود را از این افراد نشان دادند.

 

 حضور مسئولان و شخصیت‌های مختلف در مراسم 13 آبان

محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور، سید رضا فاطمی‌امین وزیر صمت، سردار اشتری فرمانده کل نیروی انتظامی، نوری وزیر آموزش و پروش، قاضی‌زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید، وحید جلال‌زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس و حجت‌الاسلام گواهی رئیس عقیدتی سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح جزو حاضران در این مراسم هستند.

 

 

همچنین محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در مراسم راهپیمایی امروز 13 آبان در تهران حضور یافت و با مردم نیز به گفتگو پرداخت.

 

در این مراسم،‌چهره‌ها و مقامات سیاسی همچون هادی طحان‌نظیف سخنگوی شورای نگهبان،‌سیدرضا فاطمی امین وزیر صمت،‌مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران،‌ پرویز سروری نایب رئیس شورای شهر تهران،‌محسن پیرهادی نماینده تهران در مجلس و جمعی دیگر از مسئولان در مراسم ۱۳ آبان در تهران حضور داشتند.

 

 قطعنامه 13 آبان: دستگاه قضایی کشور عاملان جنایت‌های اندوهبار اخیر را محاکمه کنند

 اقشار مختلف مردم طی قطعنامه‌‌ای در این مراسم  از دستگاه  قضایی کشور خواستند تا عاملان جنایت‌های اندوهبار اخیر را محاکمه کنند.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور در مراسم یوم‌الله 13 آبان در جمع پر شور مردم  گفت:

 

رئیس‌جمهور با بیان اینکه نماد و نمود استکبار امروز نظام سلطه حاکم بر آمریکا است، تصریح کرد: نظام سلطه حاکم بر آمریکا نماد استکبار و به تعبیر عظیم‌الشأن و راحل، شیطان بزرگ است. او برای اینکه به منافع خود برسد حاضر است بسیاری از ملت‌ها و مردم در جای‌جای دنیا از بین بروند تا منافع مادی و معنوی آن‌ها به خطر نیفتد. تأکید و تکرار توجه دادن ملت‌ها به خطر استکبار در همین راستا است. 

 

رئیسی تصریح کرد: چند ساعت قبل مطلع شدم رئیس‌جمهور آمریکا جمله‌ای بر زبان رانده، شاید از حواس پرتی که دارد، باشد. ایشان گفته است که ما بنا به آزاد کردن ایران داریم.

وی افزود: ایران ۴۳ سال قبل آزاد شد و مصمم است به اسارت شما در نیاید، ما هرگز گاو شیرده نخواهیم شد.

 

وی افزود:  اگر حرکت بزرگ دانشجویان پیرو خط امام نبود جریان مبارزه با استعمار ناقص بود، حرکت عظیم دانشجویان با بصیرت ما جریان مبارزه با استکبار را کامل کرد.

 

  پوشش مراسم از سوی بیش از 3500 خبرنگار‌، تصویربردار و عکاس‌خبری در سراسر کشور

گفتنی است، بیش از 3500 خبرنگار‌، تصویربردار و عکاس‌ خبری مراسم 13 آبان در سراسر کشور را پوشش خبری می‌دهند.

در تهران نیز 110 خبرنگار و عکاس خارجی و بیش از 500 عکاس، خبرنگار و تصویر‌بردار داخلی در حال پوشش مراسم در مقابل لانه جاسوسی هستند.

 

عکس ها از خبرگزاری های تسنیم و فارس انتخاب شده است.

 

 

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
© Copyright 2022 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search