پنجشنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱

مسئولیت اجتماعی؛ بازتاب اخلاقیات

(زمان تقریبی خواندن: 1 - 2 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

✍️دکتر مژده افشار

مسئولیت اجتماعی از فعالیتهای بشر دوستانه منحصر به فرد مدیران در سازمانها است و همچنین میتواند به عنوان یک ساز و کار برای تحریک نگرانی های اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی شرکتهای بزرگ در جوامعی که در آن به کسب و کار مشغول اند به شمار رود.

خوشبختانه بسیاری از شرکتها و سازمانها منافع به دست آمده از اجرای سیاستها و اقدامات مسئولیت اجتماعی را به خوبی درک کرده اند. خلاقیت ارتباط نزدیک و تنگاتنگی با ارزشها دارند و به عنوان ابزاری دیده می شوند که ارزشها را به عمل تبدیل می  کنند.

بسیاری از رفتارها و اقدامات مدیران و کارکنان، متاثر از ارزشهای اخلاقی بوده و ریشه در اخلاق دارد. عدم توجه به مسئولیت اجتماعی در مدیریت سازمانها می تواند معضلات بزرگی برای سازمانها به وجود آورد. هم اکنون جوامع نسبت به مسائلی مانند محیط زیست، حقوق زنان، کودکان، معلولان و موضوعاتی از این قبیل حساس تر شده اند و بی توجهی سازمانها به این حقوق و عدم رعایت اصول اخالقی و مسئولیت اجتماعی در برخورد با بحرانها و نیازهای جامعه میتواند مشکلاتی را برای سازمانها ایجاد کند. اما امروزه مسئولیت اجتماعی مفهومی وسیع تر از فعالیت های گذشته دارد و اساسا به عنوان مجموعه فعالیت هایی می باشد که سازمانها به صورت داوطلبانه به عنوان یک عضو مفید و موثر در جامعه انجام می دهند که بازتاب این اخلاقیات تاثیر قابل توجهی بر عملکرد مناسب، تعهد و مسئولیت پذیری کارکنان آنها داشته است.

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
© Copyright 2022 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search