شنبه, ۰۱ مهر ۱۴۰۲

بازهم کاهش سرانه مطالعه وبازهم خبری تلخ

(زمان تقریبی خواندن: 1 - 2 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


پایگاه خبری دیدگاه مدیریت-امیرحسین صدیقیان
ایسنا می نویسد: فقط سرانه زمان مطالعه نیست که در سال های اخیر بیش از یک ساعت کاهش پیداکرده،بلکه بررسی میزان افرادی که در ایران به مطالعه کتاب های غیر درسی می پردازند نشان می دهد که حدود چهار درصد از آن ها(حدود سه میلیون نفر)این کار را کنار گذاشته اند.
این خبر تکراری وتلخ ،برای ملتی بزرگ وفرهیخته آزار دهنده است. کتاب های غیر درسی ازسبد خرید خانوارهای ایرانی سال هاست کنار گذاشته شده و حدود سه میلیون نفر نیز مطالعه کتاب های غیر درسی را کنار گذاشته اند.
گرانی های سرسام آور وافسار گسیخته از یک طرف و مشکلات و گرفتاری های روزمره مردم از طرف دیگر به افزایش این آمار کمک می کند.
ناشران با مشکلات عدیده روبرو هستند و روز به روز به قیمت مواداولیه چاپ و کاغذ افزوده می شود که درنهایت کتاب ها با قیمتی بسیار گران درویترین کتابفروشی ها خودنمایی می کند؛ به گونه ای که مردم قدرت خرید آن را ندارند.
کاهش چشگیر فروش کتاب و تیراژ پایین آن در مقایسه با جمعیت کشور همگی نشانگر این نکته است که حال و روز کتاب این روزها اصلا خوب نیست.
امیداست مسوولان امر یکبار برای همیشه آستین همت بالا زده و با حمایت ازناشران ،حال این محصول ارزشمند فرهنگی رابهبود ببخشند.
مطالعه کتاب بدون تردید نقش بسیار ارزشمندی درارتقای سطح فرهنگی جامعه دارد و توجه به این موضوع می بایست در اولویت کارهای دولتمردان قراربگیرد.

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
© Copyright 2023 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search