سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

گذر و نظر

(زمان تقریبی خواندن: 2 - 4 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

✍️ مهدی صدیقیان

ایران عزیز ما در چند ماه گذشته روزهای تلخ و شیرینی را پیش روی خود تجربه کرد.برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که با استقبال بی نظیر علاقمندان روبرو شد بار دیگر ارزش اهالی قلم و فرهنگ را نشان داد.نمایشگاه کتاب تهران با مشارکت کشورهای خارجی و اجرای برنامه های گوناگون فصل موفقی از برگزاری را پشت سر گذاشت.
ماه مبارک رمضان نیز با برگزاری نمایشگاه قرآن پذیرای عاشقانی بود که تا سحر آوای آسمانی را تلاوت می کردند و رایحه معنویت و ایمان را در مصلی تهران انتشار می دادند.
استقبال کودکان و نوجوانان به همراه خانواده هایشان از ویژگی های این دوره از نمایشگاه بود.
سقوط هلیکوپتر حامل دکتر رییسی رییس جمهور مردمی به همراه امیر عبدالهیان وزیر امور خارجه ،حجت الاسلام آل هاشم امام جمعه تبریز؛دکتر مالک رحمتی استاندار جوان و با اخلاق آذربایجان شرقی و خلبان پرواز و دیگر همراهان وشهادت اهالی خدمت ، خبر تلخ و ناگواری بود که بر کشور سایه افکند.
پیام گرم مقام معظم رهبری در این خصوص آرامش وصف ناپذیری را درایران به وجود آورد و مردم ارزش مدار نیز با تشییع بی سابقه و گرامی داشت مردان خدمت یاد آنان را زنده و به پاسداشت آنان دل نهادند.
آقای مخبر نیز سرپرست ریاست جمهوری تا انتخابات شد تامردم یک بار دیگر با حضور در پای صندوق های رای رییس جمهور منتخب را انتخاب نمایند.
مجلس شورای اسلامی نیز در خرداد سالجاری دوره جدید خود را با ریاست قالیباف آغاز کرد.شروع مجلس متاسفانه باز با حواشی همیشگی روبرو شد که امید است نمایندگان در این دوره فقط به فکر رای دهندگان و تصویب لوایح ارزشمند برای خدمت به مردم باشند.
پس از شهادت رییس جمهور خدمت و یارانش ثپت نام جدید از کاندیداها آغاز شد.افراد مختلفی از طیف های مختلف وارد کازار انتخابات ریاست جمهوری شده اند.تاکنون علی لاریجانی و عبدالناصر همتی و سعید جلیلی از مهم ترین و شاخص ترین آنها بوده اند.
باید دید در روزهای آینده چه افراد شاخص دیگری ثبت نام کرده و در پایان رای مردم چه کسی خواهد بود؟
در حوزه اقتصاد تورم و‌گرانی کماکان مهار ناشدنی به پیش رفته و سفره مردم را کوچک تر می کند.فشار اقتصادی روی فرهنگ زندگی مردم تاثیر زیادی گذاشته است.مصرف لبنیات و پروتئین توسط مردم بسیارکمتر از گذشته شده و مصرف میوه و دیگر از اقلام نیز تقریبا در سبد خانوار حذف گردیده است.
قیمت اجاره بها مسکن نیز هروز پله های بالاتری را در می نوردد.قیمت سفر نیز کماکان نیز رشد صعودی را می پیماید.در حوزه دارو و درمان نیز همچنان فشار سختی بر روی مردم است.
سن ازدواج بالا رفته و زوج های جوان علاقه ای به فرزند آوری ندارند.
امید است رییس جمهور بعدی بتواند رفاه و معیشت بهتری را برای مردم فراهم آورد.
در حوزه فناوری نیز متاسفانه سرعت پایین اینترنت اعصاب مردم و به ویژه نخبگان و اهالی علم و دانش را دچار چالش جدی کرده است و اما وزیر مسئول در این حوزه کماکان در حال شعار دادن و تاکید بر افزایش سرعت اینترنت است که البته مردم خلاف آن را اظهار می دارند.
در حوزه ورزشی نیز لیگ فوتبال به حساس ترین بخش خود رسیده است اما سایه خبر داغ فساد همچنان مهم ترین خبر اجتماعی و ورزشی این روزهای ورزش ماست.
فعلا چند مقام ورزشی فدراسیون فوتبال از کار خود برکنار شده و بزودی با رای دادگاه ابعاد پیدا و پنهان این فساد برای مردم آشکار خواهد شد.
لیگ فوتبال نیز فردا قهرمان خود را از بین دوتیم سرخابی بر می گزیند.اما آنچه روشن است روند رو به رشد تیم سرخ است که با مربی برزیلی خود بدون دست زدن به حواشی، خوش درخشیده و با انحام بازی های زیبا خود را به صدر جدول رساند.
تنها دلخوشی طیف وسیعی از مردم و جوانان همین فوتبال است که صد البته در این حوزه هم در سطح آسیا و جهان نتوانسته ایم کار درخشانی انجام دهیم.
برای روح ربیس جمهور شهید خدمت و همراهانشان شادی و علو درجات و برای برگزیده انتخابات بعدی ریاست جمهوری آرزوی موفقیت و خدمت به خلق می کنیم.

 

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
© Copyright 2024 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search