شنبه, ۳۰ تیر ۱۴۰۳

لباس، پارتیتور و گردنبند «پروین» به موزه سینما اهدا شد

(زمان تقریبی خواندن: 2 - 3 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

✍️ مریم درویشیان

 

در زادروز پروین اعتصامی، فیلم «پروین» اکران و پارتیتور، لباس و گردنبند شخصیت پروین اعتصامی در این اثر با حضور محمدرضا شریفی نیا تهیه کننده، محمدرضا ورزی نویسنده کارگردان، بهزاد عبدی آهنگساز و دیگر هنردوستان به موزه سینما اهدا شد.

محمدرضا ورزی کارگردان فیلم «پروین» پیش از اکران این اثر به حاضران خیرمقدم گفت وافزود: از مجید اسماعیلی مدیریت محترم موزه سینما و خانم حیدرآبادی و همکاران ایشان برای برگزاری این مراسم تشکر می‌کنم. همچنین از هنرمندان عزیزی که در جمع ما حضور دارند از جمله آقای بابک زرین و استاد محمدعلی نجفی سپاسگزارم.


ورزی ادامه داد:
لباسی که امروز به موزه سینما اهدا می‌شود، طراحی آن برعهده رویا ابراهیمی بوده که برای شخصیت اصلی فیلم سینمایی «پروین» طراحی و دوخته شده است. تصمیم گرفتیم این لباس را به موزه سینما اهدا کنیم زیرا معتقدیم این مجموعه فرهنگی تاریخی گنجینه مناسبی برای نگهداری آن است. مارال بنی آدم از میان چند لباس این شخصیت در فیلم آن‌ را انتخاب کردند.
ورزی اظهار داشت: گردنبندی که امروز به موزه سینما اهدا می‌شود خود به یک شخصیت و کاراکتر در فیلم تبدیل شده بود و امیدوارم پیش چشم مردم عزیز در کنار دیگر موارد اهدایی به موزه سینما بدرخشد. از محمدمهدی اسماعیلی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد، محمدرضا شریفی نیا تهیه کننده فیلم، عزت الله ضرغامی وزیر محترم میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همچنین مجید زین‌العابدین مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی برای حمایت از تولید این فیلم نیز تشکر می‌کنم.


بهزاد عبدی آهنگساز فیلم «پروین» نیز در این مراسم گفت: افتخاری برای من بود که برای یکی از مهمترین شخصیت های ادبی این کشور؛ پروین اعتصامی موسیقی بسازم و از این بابت بسیار خوشحالم. این کار سبک و سیاق قدیمی داشته و اثری ارکسترال است که با همراهی گروه کر تولید شده است و در انتها نیز در تیتراژ قطعه‌ای موسیقی شنیده می‌شود که شعر آن را ابوالحسن خان ورزی، عموی محمدرضا ورزی سروده است. من پارتیتور صحنه مرگ پروین را جدا کردم و با احترام آن را به موزه سینما تقدیم می‌کنم.
مارال بنی‌آدم بازیگر نقش «پروین اعتصامی» در این فیلم که برای بازی در این اثر موفق به دریافت سیمرغ بلورین نقش اول زن از چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر شده بود، به روی صحنه آمد و گفت: از حضور همه عزیزان بسیار تشکر می‌کنم. امروز تولد پروین اعتصامی است و بسیار خوشحالم از اینکه در این روز مهم به تماشای این فیلم می‌نشینیم و می‌توانیم لباس «پروین» را به مجموعه ارزشمند موزه سینما اهدا کنیم.
بازیگر نقش" پروین"ادامه داد : از مدیریت موزه سینما و خانم حیدرآبادی و عوامل این فیلم مخصوصا آقایان ورزی و شریفی‌نیا تشکر می‌کنم و از پدر و مادر عزیزم سپاسگزارم که برای پنجمین بار امروز به تماشای این فیلم می‌نشینند.
سپیده حیدرآبادی مدیر روابط عمومی موزه سینما به نمایندگی از این مجموعه، لباس و گردنبند مربوط به این شخصیت را از عوامل این اثر دریافت کرد.
در این مراسم هنرمندانی همچون : محمدعلی نجفی، بهزاد عبدی، علی سرابی، علی کریم، پویا امینی، نیما شاهرخ شاهی، مجید توکلی، بابک زرین و… حضور داشتند.

 

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
© Copyright 2024 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search