سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

جذب سه هزار نخبه و استعداد برتر در دولت تا پایان سال

(زمان تقریبی خواندن: 1 - 2 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور از اخذ سه هزار ردیف استخدامی برای جذب نخبگان و استعدادهای برتر در دستگاه‌های اجرایی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری دیدگاه مدیریت به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، روح‌الله دهقانی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مجوز سه هزار ردیف استخدامی ویژه برای دستگاه‌های اجرایی کشور اخذ شده و در پی فراخوانی که روز شنبه از سوی بنیاد ملی نخبگان اعلام شد تاکنون نزدیک ۹ هزار و ۸۰۰ نفر در سامانه مربوطه ثبت‌نام کرده‌اند.

وی افزود: از این میزان، سه هزار و ۵۰۰ نفر واجد شرایط اولیه هستند که در حال بررسی است و به زودی برای جایابی در دستگاه‌ها اعلام می‌شوند؛ بنابراین امیدواریم امسال هم ۳ هزار شغل دولتی برای نخبگان و استعدادهای برتر داشته باشیم.

رئیس بنیاد ملی نخبگان تصریح کرد: در توافق اولیه با سازمان اداری استخدامی همچنین مقرر شده که به منظور افزایش انگیزه نخبگانی که در دولت جذب می‌شوند، «فوق‌العاده اثربخشی» هم در حقوق‌شان در نظر گرفته شود که باتوجه به میزان اثربخشی در سازمان خود نظیر افزایش بهره‌وری یا ارائه طرحی که باعث ارتقای کیفیت برنامه‌های سازمان می‌شود، یک جزء حقوقی این‌چنینی داشته باشند.

فراخوان جذب نخبگان و استعدادهای برتر در دستگاه‌های اجرایی در راستای مصوبه دوم اسفندماه ۱۴۰۰ هیات وزیران در خصوص جذب و نگهداری سرمایه انسانی استعداد برتر و نخبه در دستگاه‌های اجرایی که با هدف استفاده از ظرفیت نخبگانی به‌منظور حل مسائل اصلی کشور تصویب شده است.

راهبردهای اصلی بنیاد ملی نخبگان در اجرای این آیین‌نامه، استفاده از ظرفیت نخبگانی، ارتقای روش‌های مدیریتی کشور و تکیه بر نیروی جوان و متخصص داخلی با توجه به نقشه راه علمی کشور در بیانیه گام دوم انقلاب، ایجاد ارتباط میان اجتماع نخبگان و دستگاه‌های اجرائی به منظور حل مسائل اصلی کشور و نگهداشت نخبگان در چرخه خدمت‌رسانی به جامعه است.

 

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
© Copyright 2024 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search