سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

نمایشگاه «شکوه ایران باستان» در چین گشایش می‌یابد

(زمان تقریبی خواندن: 1 - 2 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

۲۱۱ شیء تاریخی ایران از پنجشنبه ۲۱ دی‌ به مدت ۳ ماه در نمایشگاه «شکوه ایران باستان» در کاخ‌موزه پکن به نمایش در می‌آید.

به گزارش پایگاه خبری دیدگاه مدیریت به نقل از میراث‌آریا، وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در راستای وظایف خود برای معرفی تاریخ و فرهنگ ایران به سایر ملل و فرهنگ‌ها، اقدام به

برگزاری نمایشگاه‌های خارجی می‌کند تا به معرفی شایسته تاریخ، فرهنگ و تمدن ایران بپردازد.

با هدف معرفی شایسته تاریخ و تمدن شکوهمند کشورمان و نیز ترغیب و تشویق گردشگران چینی برای سفر به ایران و با عنایت به تاثیر برگزاری نمایشگاه‌ها بر جذب گردشگران خارجی، نمایشگاهی از موزه ملی ایران در چین برگزار خواهد شد.

در این نمایشگاه ۲۱۱ قلم از اشیاء تاریخی و ۵ شیء بازآفرینی شده (مولاژ) از آثار دوره آهن تا دوره صفوی ـ یعنی بیش از ۳ هزار سال فرهنگ و هنر ایران ـ در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

نمایشگاه «شکوه ایران باستان» روز پنج شنبه ۲۱ دی ماه ۱۴۰۲ با حضور مقامات عالی میراث‌فرهنگی دو کشور در کاخ‌موزه پکن گشایش می‌یاید و تا ۲۱ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت.

علی دارابی قائم‌مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی کشور، هادی میرزایی مدیرکل موزه‌ها و جبرئیل نوکنده رییس‌کل موزه ملی ایران در آیین گشایش نمایشگاه شرکت خواهند کرد.

کاخ موزه پکن یکی از موزه‌های مشهور جهان است که در فهرست میراث‌جهانی ثبت شده و به نام «شهرممنوعه» هم شهرت دارد.

 

 

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
© Copyright 2024 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search