سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

ثبت ۱۲ رویداد زنجان در تقویم رویدادهای گردشگری کشور

(زمان تقریبی خواندن: 1 - 2 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان از ثبت ۱۲ رویداد گردشگری این استان در تقویم رویدادهای گردشگری کشور تاکنون خبر داد.

به‌گزارش پایگاه خبری دیدگاه مدیریت به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان، سید سعید صفوی روز ۱۷ دی ماه ۱۴۰۲، گفت: خوشبختانه در دی‌ماه سال جاری باهدف پاسداشت فرهنگ محلی مردم این استان و با پیگیری‌های انجام شده هشت رویداد گردشگری این استان در تقویم رویدادهای گردشگری کشور به ثبت رسید و در مجموع با ثبت ۴رویداد ملی، ۷ رویداد استانی و یک رویداد محلی، این استان در بین ۳۱ زنجان در رتبه ششم قرار گرفته است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان تصریح کرد: چهار رویداد ملی دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان (یوم العباس)، نمایشگاه صنایع دستی زنجان، غذای کشورهای عضو اکو – جاده ابریشم، آش ایرانی، هفت رویداد استانی شامل جشنواره یلدای ایرانی، غذاهای دانشجویی، گردوی شهر سهرورد، گل محمدی و گلابگیری، طبخ ماهی قزل آلا، بومی محلی عشایر قره اوغلانلو، جغوبغور، یک رویدا محلی شامل جشنواره گیلاس است.

او گفت: بر مبنای نتایج حاصل، درخواست ثبت در تقویم رویدادهای گردشگری با در نظر گرفتن شاخص‌های سطح‌بندی رویدادهای گردشگری استان زنجان انجام گرفت و می‌تواند باعث شناخته شدن بهتر و برند شدن آن رویداد در سطح ملی و بین‌المللی و همچنین ایجاد موج سفر به‌خصوص در فصل گردشگری استان شود.

صفوی بیان کرد: تمامی این رویدادها برای ثبت در تقویم گردشگری ویژگی‌هایی از جمله افزایش جذب گردشگران به مقصد گردشگری، برگزاری در بازه زمانی مشخص و محدود، افزایش آگاهی و معرفی بهتر تصویر مقصد گردشگری، بازدید عمومی و نیز دارا بودن امکانات الزام و متناسب برای اقامت و پذیرایی از گردشگران را داراست.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان افزود: امیدواریم با کمک فرمانداران، شهرداران و شوراها بتوانیم سایر رویدادها را در این تقویم ثبت کنیم و با تنظیم تفاهم نامه همکاری با مدیران محل ثبت این رویدادها بتوانیم این رویدادها را برگزار کرده و ادامه دهیم.

 

 

 

 

 

 

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
© Copyright 2024 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search