پنجشنبه, ۰۳ اسفند ۱۴۰۲

استقرار ماهواره های به روز استارلینک در مدار زمین

(زمان تقریبی خواندن: 1 - 2 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یک موشک «فالکون ۹» شرکت «اسپیس ایکس» روز هفتم ژانویه، ۲۳ ماهواره اینترنتی «استارلینک» را به مدار زمین برد.

به گزارش پایگاه خبری دیدگاه مدیریت به نقل از صد آنلاین ، شرکت «اسپیس ایکس» (SpaceX) ۲۳ ماهواره اینترنتی« استارلینک» (Starlink) را روز یکشنبه هفتم ژانویه به مدار زمین پرتاب کرد.

یک موشک «فالکون ۹» (Falcon 9) حامل ماهواره های استارلینک در ساعت ۵:۳۵ بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی از «پایگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال» فلوریدا بلند شد. اولین مرحله فالکون ۹ همانطور که برنامه ریزی شده بود، حدود ۸.۵ دقیقه پس از بلند شدن به زمین بازگشت و روی سکوی فرود شناور بدون سرنشین اسپیس ایکس در اقیانوس اطلس فرود آورد.

براساس توضیحات ماموریت اسپیس ایکس، این شانزدهمین پرتاب و فرود برای این تقویت کننده ویژه بود.

در همین حال، مرحله بالایی فالکون ۹ به حمل کردن ۲۳ ماهواره استارلینک به مدار پائین زمین ادامه داد تا حدود ۶۵.۵ دقیقه پس از پرتاب مستقر شوند.

این سومین پرتاب مداری در سال ۲۰۲۴ برای اسپیس ایکس بود و بسیاری از پرتاب های دیگر نیز در آینده انجام خواهند شد. نمایندگان اسپیس ایکس گفته اند که این شرکت تصمیم دارد ۱۴۴ ماموریت را در سال جاری پرتاب کند و رکورد ۹۸ ماموریت خود را که در سال ۲۰۲۳ ثبت شده است، بشکند.

 

 

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
© Copyright 2024 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search