پنجشنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱

امید آفرینی در کنار هم

(زمان تقریبی خواندن: 3 - 5 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

✍️مژده افشار/ امیرحسین صدیقیان - پایگاه خبری دیدگاه مدیریت

سی و نهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران به ایستگاه آخر رسید .

به گزارش پایگاه خبری دیدگاه مدیریت، مراسم اختتامیه در شب پاییزی دوم آبان ماه باشکوه فراوان در برج میلاد تهران برگزار گردید. جشنواره سی و نهم سرشار از اتفاقات زیبا و خبر های خوب برای سینمای ایران بود. تنوع ژانر در فیلم ها در این دوره بسیا ملموس بود . فیلمسازان جوان از سراسر ایران شروع و نشاطی خیره کننده به مراسم بخشیده بودند. محمد سلوکی در این مراسم به عنوان مجری روی صحنه آمد و به همه ی عاشقان فیلم کوتاه که پر از خلاقیت، عشق، شعور و... هستند، خوشآمد گفت و به روح دو شهید فیلمساز کوتاه درود فرستاد. مهدی آذرپندار دبیر این جشنواره در مراسم اختتامیه گفت : خدای را سپاس گزاریم که این جشنواره برگزار گردید و پس از آن گزارشی کوتاه از روند برگزاری ارایه کرد. محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی نیز در اختتامیه سی و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران ضمن رضایت از برگزاری شکوهمند این جشنواره گفت : من این جشنواره را با شکوه، پیشرو و خلاق دیدم. خزاعی افزود: نقطه عطف این جشنواره تاسیس کانون فارغ التحصیلان بود. خزاعی از مجاهدت مدیران جشنواره برای شکوهمند برگزار کردن آن تشکر کرد. وی نگاه سازمان سینمایی را ماموریت در حوزه عدالت فرهنگی و توجه به مناطق محروم دانست و آینده سینمای ایران را متعلق به شهرستان ها دانست.

محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه سی و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران گفت: اگر فضا مساعد باشد درخشش فرزندان و جوانان ما تنها به ایران محدود نمی‌شود و از اینکه این جشنواره در بخش بین الملل متقاضیان زیادی داشت خوش حالیم. محمدمهدی اسماعیلی افزود: انجمن سینمای جوانان ایران یکی از مهمترین نهادهای ماست. بسیاری از هنرمندان برجسته ما محصول آموزش سینمای جوان هستند. به همین دلیل گسترش سینمای جوان را جزو ماموریت اصلی سازمان سینمایی تعریف کردیم. در شورای عالی سینما که نخستین جلسه آن بعد از 12سال برگزار شد یکی از مهمترین تصمیمات تجهیز و توسعه دفاتر انجمن بود و اعتبار خوبی را برای این منظور پیش بینی کردیم و تصویب شد بنای جدی برای تقویت این امر داشته باشیم. این مهمترین ابزار برای توسعه عدالت فرهنگی است. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: باید بازارهای دنیا را دریابیم تا بتوانیم فرهنگ ایرانی اسلامی را صادر کنیم. در کنار آن حوزه اقتصاد فرهنگی هم تقویت می‌شود. اسماعیلی در پایان از همه سازمان ها ونهاد ها بابت برگزاری این جشنواره تقدیر و تشکر کرد.

اعتبار نامه ساخت فیلم اول بلند سینمایی:

در مراسم اختتامیه به محمدرضا مرادی کارگردان فیلم «رنگارنگ» سید عطاءالله مجابی و امیر پذیرفته از سوی بنیاد سینمایی فارابی اعتبار نامه ساخت فیلم اول بلند سینمایی توسط سیدمهدی جوادی مدیر عامل بنیاد اعطا شد. همچنین جوادی مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی اعتبارنامه ای را به امید وفایی از مدرسین سینمای جوانان ایران هدیه کرد.

جوایز سازمان ها و نهادها به منتخبان جشنواره:

در این جشنواره جایزه ویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به فیلم «اسما» ساخته مصطفی آقامحمدلو، جایزه ویژه خانه کتاب و ادبیات ایران به «آقا مهدی زین‌الدین» ساخته سجاد معارفی، جایزه ویژه سازمان تبلیغات اسلامی به «اسما» ساخته مصطفی آقامحمدلو رسید.

برگزیدگان بخش بین‌الملل :

جایزه بهترین فیلم انیمیشن «فقدان» به کارگردانی مارک هریچر از فرانسه جایزه بهترین فیلم تجربی به «حوضچه جاذبه» به کارگردانی جاناتان په از فرانسه ،جایزه بهترین فیلم مستند به «زادگاه» به کارگردانی جووانی مونتانیا از ایتالیا ،جایزه بهترین فیلم داستانی به «پنجره‌های قدیمی» به کارگردانی میتهم ریدا از انگلستان.

منتخبان بخش داستانی سی و نهمین جشنواره :

برگ زرین بهترین تحقیق و پژوهش در فیلم مستند به سولماز علیزاده برای فیلم «سوری»

برگ زرین بهترین کارگردانی مستند به مجتبی حیدری برای فیلم «من زنده برگشتم»

برگ زرین بهترین موسیقی به بهنام عمران برای فیلم «از اینجا باز شود»

برگ زرین بهترین گریم به امید گلزاده برای فیلم «تکه‌ای از تو»

برگ زرین بهترین طراحی صحنه و لباس به ریحانه اسماعیلیان و مینا سلیمی برای فیلم «شیهه»

برگ زرین بهترین طراحی جلوه‌های ویژه به حسن نجفی منش برای فیلم «نوشابه مشکی»

برگ زرین بهترین بازیگری به نازنین احمدی برای فیلم‌های «پذیرایی سیمین» و «تکه‌ای از تو»

برگ زرین بهترین فیلمبرداری به آرمان فیاض برای فیلم «تکه‌ای از تو»

برگ زرین بهترین تدوین به علی گورانی برای فیلم «نوشابه مشکی»

برگ زرین بهترین صدا به پژمان راژ و آزاد صادقی برای فیلم «3:33».

برگ زرین بهترین فیلمنامه اقتباسی به عطا مجابی برای فیلم داستانی «جناکات»

برگ زرین بهترین فیلمنامه به نفیسه زارع و عاطفه صالحی برای فیلم «شیهه»

جایزه ویژه دبیر به دلیل نگاه متفاوت به مسأله زنان در جامعه امروز به مانا پاک‌سرشت برای فیلم «وقفه» تعلق گرفت.

برگ زرین بهترین کارگردانی فیلم داستانی به محمد پایدار برای فیلم «نوشابه مشکی»جایزه ویژه هیات داوران به امیر هنرمند برای «کرم ابریشم» اهدا شد.

برگ زرین بهترین فیلم در بخش مسابقه سینمای ایران به امیر پذیرفته و انجمن سینمای جوانان ایران برای فیلم «اندروا» اختصاص پیدا کرد.

جایزه بزرگ بخش بین‌الملل تجربی به «فیلسوف» از کشور اسپانیا

جایزه بهترین فیلم از نگاه مخاطبان: «نوشابه مشکی» با 1632 رای  به عنوان بهترین فیلم از نگاه مخاطبان انتخاب شد.

 

 

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
© Copyright 2022 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search