پنجشنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱

۶روز پرتکاپو برای سینماگران جوان ایران

(زمان تقریبی خواندن: 1 - 2 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

پایگاه خبری دیدگاه مدیریت -امیرحسین صدیقیان

سینمای کوتاه ایران مدیون جشنواره فیلم کوتاه تهران است.رویداد فاخری که دوره سی ونهم آن از ۲۷ مهر آغاز شده وتا دوم آبان ادامه دارد.

این جشنواره می رود تا به یکی ازتاثیرگذار ترین جشنواره های فیلم کوتاه تهران تبدیل شود.برگزاری این رویداد حلقه اتصال هنرمندان واستعداد های جوان با یکدیگر است که می تواند آینده درخشان سینمای ایران را تضمین کند.

دراین جشنواره دربخش سینمای بین الملل آثاری ازفیلمسازان اتریش ؛ارژانتین،کرواشی،لبنان؛ایتالیا و.....به نمایش درمی آید.همچنین دربخش سینمای ایران شاهد نمایش آثار برجسته فیلمسازان کوتاه ایران خواهیم بود.

این جشنواره از تنوع چشمگیری در حوزه ژانر برخوردار است.ازاتفاق های ارزشمند این جشنواره تامین هزینه فیلم سینمایی سه فیلمساز کوتاه توسط بنیاد فارابی است.

سید مهدی جوادی مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی در بازدید از ستاد یرگزاری سی و نعمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران از آمادگی این بنیاد برای تامین سرمایه سه فیلمساز منتخب دبیر جشنواره برای ساخت فیلم اولشان خبر داد.

از‌نکات شایان توجه این جشنوارراه اندازی کانون دانش آموختگان انجمن سینمای جوانان ایران است که می توانند فیلمسازان در کنار هم به انتقال تجربه های خود همت گمارند.

گفتنی است سی ونهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران با محوریت موضوع "ژانر"

در دوبخش اصلی سینمای ملی وسینمای بین المللبعد از دوسال اخیر محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا،با حضور اهالی هنر ورسانه در پردیس سینمایی ملت در حال برگزاری است.

این رویداد یکی از ۶۳ فستیوال مورد تایید آکادمی اسکاردر جهان‌،یکی از ۹ جشنواره بین المللی مورد تایید این آکادمی در قاره آسیا ویکی از دو جشنولره بین الملبی مورد تایید اسکار در خاورمیانه است.

این جشنواره تا دوم آبان به دبیری مهدی آذر پندار ادامه دارد.

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
© Copyright 2022 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search