یکشنبه, ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

آبشار ویسادار جاذبه‌ای طبیعی و شگفت‌انگیز در جنگل‌های گیلان

(زمان تقریبی خواندن: 2 - 3 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کاترین کمالی؛ طبیعتگرد و بلاگر سفره. اون با سفر به نقاط مختلف ایران، آبشارگردی می‌کنه و حسابی وجودش رو از حضور داشتن در این جاذبه طبیعی بی‌نظیر، سرشار از انرژی و حال خوب می‌کنه. کاترین با رفتن به استان گیلان، وارد جنگل‌های بکر و منحصر به فرد این استان دیدنی و پر جاذبه می‌شه و با اندکی پیاده‌روی در جنگل به آبشار زیبا و مرتفعی می‌رسه که «ویسادار» نام داره. با ما همراه باشید تا از طریق کاترین جزئیات بیشتری درباره این آبشار با رتبه سوم آبشارهای مرتفع گیلان بدونیم.

به گزارش دیدگاه مدیریت، سرویس گردشگری: استان گیلان با آب و هوای مطلوب و طبیعت زنده‌ی خودش بین رشته کوه‌های البرز و دریای خزر و کوه‌های تالش قرار گرفته، ویژگی‌های جذاب و موقعیت بکرش هم سبب شده تا مقصدی دوست داشتنی و رویایی برای مسافران، گردشگران و طبیعت دوستان باشه. «آبشار ویسادار» یکی زیباترین و دیدنی‌ترین نقاط منحصر به فرد گیلانه که در جنگل های رضوان شهر قرار داره، این آبشار با ارتفاع ۱۵ متری خود رتبه سوم آبشارهای گیلان رو داره. حالت پلکانی ایجاد شده بر دیواره‌های آبشار ویسادار به مرور زمان در اثر فرسایش به وجود اومده و حوضچه‌ای که در پایین آبشار قرار داره، شرایط مطلوب و مساعدی رو برای آب تنی و شنا فراهم آورده. با رفتن به این آبشار درجه یک، چشم‌اندازهای شگفت‌انگیزی رو به خودمون هدیه می‌دیم. در ادامه روایت و جزئیات سفر به گیلان و بازدید از ویسادار رو از کاترین کمالی که بسیار آبشار گردی کرده می‌خونیم.

کاترین درباره جاده و نحوه رسیدن به آبشار، معنای لغوی نام اون و زمان لازم برای رسیدن و تجربه دیدن ویسادار این‌طور می‌گه: "آبشار ویسادار یکی از آبشارهای زیبای استان گیلان است که در شهرستان رضوانشهر و۱۶ کیلومتری پره سر قرار دارد. کلمۀ «ویسادار» به معنای سایۀ درختِ بید است. شکوه این آبشار را زمانی می‌توان به‌درستی درک کرد که از قسمت پایینی به آن نگاه کنید. صدای ریزش آب از ارتفاع ۱۵ متری و شکلِ نیم‌دایره‌ای که در اثر برخورد آب با سطح رودخانه به وجود می‌آید و همچنین صدای نوازش سنگ‌ها توسط آب، فضایی بی‌نظیر و فوق‌العاده را برای بازدیدکنندگان به وجود آورده است. برای رسیدن به آبشار باید جاده جنگلی زیبایی و که بیشترش آسفالته طی کنید و یه قسمت‌هایی جاده هم خاکیه و مناسب نیست. برای رسیدن به بالای آبشار حدود دو دقیقه پیاده روی و برای رفتن به پایین آبشار حدود ۱۰ دقیقه پیاده روی لازمه. خواهشا زیبایی‌های طبیعت رو با ریختن زباله و یا آسیب زدن به درختان و گیاهان از بین نبرین."

 

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
logo-samandehi
© Copyright 2022 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search