یکشنبه, ۰۳ مهر ۱۴۰۱

معده دردهای مکرر کودکان نشانه چیست؟

(زمان تقریبی خواندن: 2 - 3 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معده‌دردهای مکرر می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که چیزی در دستگاه گوارش نیاز به مراقبت پزشکی دارد. به خاطر داشته باشید که کودکان ممکن است بگویند که معده‌شان درد می‌کند در حالی که درد می‌تواند در واقع در هر بخشی از دستگاه گوارش باشد.

به گزارش دیدگاه مدیریت، در مورد بچه‌های خیلی کوچک، که هنوز قادر به برقراری ارتباط کامل با آنچه در حال وقوع است، نیستند، پزشک ممکن است رویکرد متفاوتی در پیش بگیرد. ممکن است یک دختر بچه بگوید شکمش درد می‌کند، اما چیزی که واقعاً می‌گوید این است که مدفوع دارد و باید از دستشویی استفاده کند.

کودکان در هر سنی گاهی اوقات درد معده را تجربه می‌کنند. علائم و نشانه‌ها بسته به سن کودک متفاوت است و علل آن بسته به سن متفاوت است.

در حالی که نوزادان ممکن است با گریه کردن و بی‌قراری ناراحتی را نشان دهند، کودکی کوچکتر از 8 سال ممکن است بگوید شکمش درد می‌کند اما نمی‌تواند درد را توصیف کند. از آنها بخواهید به جایی که درد شدیدتر است اشاره کنند.

اگر آنها به سمت راست پایین اشاره کنند، ممکن است لازم باشد برای آپاندیسیت به اورژانس مراجعه کنید. بنابراین اگر درد فرزندتان ادامه داشت، باید سعی کنید علائم جدید و موجود را پیگیری کنید.

یبوست

یکی از دلایل اصلی درد شکم یبوست است. اگر کودک فیبر کافی از میوه‌ها و سبزیجات مصرف نکند، ممکن است دچار یبوست شود، که می‌تواند سیستم گوارشی او را کند کرده و اجابت مزاج را سخت کند. در حالی که ممکن است ناراحت‌کننده باشد، یبوست به ندرت یک اورژانس است.

اسهال

اگر کودک شما سه بار یا بیشتر در روز به طور ناگهانی مدفوع شل و آبکی دفع می‌کند، اسهال دارد که اکثر بچه‌ها هر چند وقت یکبار آن را تجربه می‌کنند. اسهال معمولاً حداکثر چند روز طول می‌کشد، اما اگر طولانی‌تر شد، می‌تواند منجر به کم آبی شدید بدن شود.

همچنین می‌تواند نشانه عفونت یا یک مشکل جدی‌تری برای سلامتی باشد. نوزادان، کودکان نوپا و خردسالان در صورت مشاهده علائمی مانند زیر باید به پزشک مراجعه کنند:

- اسهالی که بیش از دو روز طول بکشد

- اسهال همراه با تب 38.8 درجه سلسیوس یا بالاتر

- درد شدید شکم

- مدفوع خونی یا مدفوع سیاه و قیری یا حاوی چرک

- اسهال همراه با استفراغ مکرر

- علائم کم آبی بدن

اضطراب

استرس و اضطراب می‌تواند دلیل دیگری باشد که چرا بچه‌ها ممکن است شکم درد داشته باشند. سیستم عصبی روده، که گاهی اوقات "مغز دوم" نامیده می‌شود، در روده قرار دارد و به تنظیم عملکرد دستگاه گوارش کمک می‌کند. ارتباط مغز و معده واقعی است. وقتی هیچ مشکلی در سیستم گوارشی آنها وجود ندارد، اضطراب می‌تواند باعث شود کودکان درد شکم را تجربه کنند.

 

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
logo-samandehi
© Copyright 2022 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search