یکشنبه, ۰۳ مهر ۱۴۰۱

احتمال ابتلا به آلزایمر در این افراد بالاتر است

(زمان تقریبی خواندن: 1 - 2 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بر اساس داده های مطالعه جدیدی که امروز در مجله انجمن قلب آمریکا منتشر شد، ناهنجاری‌های ساختاری یا عملکردی با علائم یا بدون علائم در دهلیز چپ قلب ممکن است خطر ابتلا به زوال عقل را در آینده در زندگی افراد تا ۳۵ درصد افزایش دهد.

به گزارش دیدگاه مدیریت، به گفته متخصصان، خطر زوال عقل حتی در میان افرادی که این عارضه را دادند اما فیبریلاسیون دهلیزی یا سکته مغزی، دو بیماری که با زوال عقل مرتبط هستند را نیز تجربه نکردند هم افزایش یافته است.

دهلیز چپ یکی از چهار حفره قلب و مسوول دریافت خون از ریه ها و پمپاژ آن به بطن چپ است و سپس خون را به بقیه اندام های بدن نیز پمپاژ می کند.

یک ناهنجاری در ساختار یا عملکرد دهلیز چپ که به عنوان کاردیوپاتی دهلیزی شناخته می‌شود، اغلب می‌تواند به عنوان نشانگر زیستی یا پیش‌بینی‌کننده خطر قلبی فرد عمل کند.

کاردیوپاتی دهلیزی با افزایش خطر سکته مغزی و فیبریلاسیون دهلیزی مرتبط است که هر دو آن ها با افزایش خطر زوال عقل ارتباط دارند.

به گزارش مدیکال اکسپرس، تجزیه و تحلیل فعلی شامل ۵۰۷۸ نفر بوده است که ۵۹ درصد آن ها زن و ۴۱ درصد نیز مرد بودند.

 

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
logo-samandehi
© Copyright 2022 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search