پنجشنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱

شرکت نوش درمان بهداد؛ الگوی یک شرکت موفق

(زمان تقریبی خواندن: 3 - 6 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 ✍️محیا صدیقیان

به گزارش پایگاه خبری دیدگاه مدیریت: شرکت نوش درمان بهداد با موضوع تولید،صادرات و واردات دارو،مکمل غذایی و آرایشی و بهداشتی متشول از فرآورده های طبیعی زنبور عسل(عسل،زهرزنبور،گرده گل،بره موم،ژل رویال،کتیوزان ملانین و موم) و روغن گیاهان دارویی و بر اساس معیار های رایج بین المللی با اصول(GMP)درسال ۱۳۹۴ با شماره ثبت۴۰۵۲۰تاسیس شده است.

 

عمده فعالیت این شرکت به تحقیق و بررسی امکان فرآوری و تولیدمحصولات مذکور از مواد اولیه طبیعی که عمدتا توسط زنبورعسل تولید می شود،معطوف شده است.

این فعالیت ها باعث می شود صنعت زنبورداری از تک محصولی بودن و تولید صرف عسل خارج شده و از محصولات دیگر کندو نیز استفاده بهینه شود. فرآورده هایی چون زهر زنبورعسل،ژل رویال ،بره بوم و ... که امروزه اثرات معجزه آسای آنها بر کسی پوشیده نیست.

صفر دلیریان مدیرعامل شرکت نوش درمان بهداد می گوید:

این شرکت بر اساس خصیصه هر کدام از فرآورده ها آنها را به همراه عصاره/روغن گیاهان دارویی در فرمولاسیون محصولات خود گنجانده و اثر بخشی آنها را مضاعف کرده است.لذا با درنظر گرفتن نیاز جامعه بره مندی از دیگر محصولات کندو را برای عموم مردم عزیز آسان کرده است.

 

محصولات شرکت نوش درمان بهداد در سه رده طب سنتی،آرایشی بهداشتی و مکمل غدایی در اشکال:پماد،کرم،سافت ژل،کپسول،ساشه،قرص و شربت روانه بازار خواهد شد.

اولین محصول شرکت نوش درمان بهداد که برای اولین بار در ایران به تولید خواهد رسید پماد ضد التهابی حاوی زهر زنبور عسل با برند《ان دی بی》می باشد که به زودی روانه بازار دارویی کشور خواهد شد.

 

صفر دلیریان ادامه می دهد زنبور عسل چه محصولاتی تولید می کند؟

 

برای اکثر افراد  محصولات و فرآورده های زنبورعسل  به عسل و موم ختم می شود،درحالی که زنبور عسل در کنار این دو فرآورده،مخصولات دیگری تیز تولید می کند که هم از نظر دارویی و هم از نظر غذایی بسیار پر اهمیت هستند.به طور کلی زنبور عسل بیش از ۶ محصول تولید می کند که بعضی از این محصولات مثل عسل و گرده گل همانطور که از کندو برداشت می شوند به عنوان غذا یا دارو مصرف می شوند و برخی دیگر مانند زهر زنبور ماده اولیه ای هستند که باید فرآوری شوند تا بتوان از آن استفاده کرد.تولیدات زنبور عسل که اصطلاحا*فرآورده های زنبور عسل*نیز نامیده می شود عسل، گرده گل، ژل رویال، بره بوم، زهر زنبور و موم می باشد .

 

وی درمورد عسل زنبور می گوید:

از قدیم تا به امروز از عسل به عنوان دارو برای بهبودی بسیاری از بیماری ها استفاده می شده است.البته همانطور که گفتیم بسته به منبع شهد عسل،خواص آن متفاوت است، اما به طور کلی بهبود مشکلات قلبی و عروقی،درمان زخم،بهبود صرفه و گلودرد و... برخی از خواص عسل می باشد.  همچنین از عسل می توان به عنوان ماسک عسل برای صورت و بدن و همچنین برای مو استفاده کرد و معوملا به عنوان یک پایه در نواد آرایشی استفاده می شود.

 

مدیر عامل شرکت نوش درمان بهداد می گوید :

 از گرده گل نیز مانند عسل می توان به عنوان غذا و یا به عنوان یک مکمل غذایی استفاده کرد.گرده گل را هم می شود به تنهایی و هم به همراه با عسل و یا پنیر و مربا میل کرد.

همچنین گرده گل سرشار از ویتامین و پروتئین است و به همین دلیل از آن به عنوان دارو نیز استفاده می شود. بهبود برخی از بیماری های عصبی،بهبود تورم های خوش خیم پروستات،مفیدبرای کم خونی و... برخی از خواص این ماده اند.

 

دلیریان می افزاید :

ژل رویال را می توان به تنهایی و زیر زبانی و همچنین مخلوط با عسل میل کرد،این ماده باعث تقویت قوای بدنی می شود.

و بره موم یکی از قوق ترین صد قارچ ها باکتری ها در بین فرآورده های زنبور عسل است.  درنتیجه برای مصارف متعددی مثل:تعدیل سیستم ایمنی بدن، ضد انگلی،محافظت از کبد...استفاده می شود.

همچنین از موم به عنوان پایه بسیاری از کرم ها برای انواع پوست ها و صابون و برخی از رژ لب ها استفاده می شود

 

مدیر عامل شرکت نوش درمان بهداد ادامه می دهد : طی سال های اخیر تحقیقات زیادی بر روی زهر زنبور عسل انجام شده است که نشان می دهداین ماده خاصیت درمانی برای برخی از بیماری ها از جمله درمان ورم مفاصل،درمان برخی از بیماری های پوستی ضد سرطان و ... را دارد.

 

دلیریان با اشاره به اهمیت عسل و موم می گوید : یونانیان در قدیم از عسل و موم برای تهیه انواع غذا ها استفاده می کردند.بعد ها،نیش زنبور برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده شد.بقراط و کنفوسیوس(فیلسوف چینی)از این روش برای درمان بیماران استفاده می کردند.

با آگاه شدن از عوارض دارو ها،مردم را به درمان های طبیعی آوردند.

مطب های زیادی برای درمان با نیش زنبور در چین گشایش یافت و به سرعت این روش درمانی ر اروپا و آمریکای شمالی رایج شد.

زنبور درمانی یکی از انواع آپی تراپی می باشد که در این نوع،تولیدات زنبور برای درمان بکار می رود.

در این نوع درمان از گردافشانی توسط زنبور،موم،عسل خالص و غذای مرده مصرف توسط نوزاد های زنبورها استفاده می شود.

وی در پایان درباره زهر زنبور عسل می گوید :

زهر زنبور عسل مایع بی رنگ و اسیدی است.

زنبور های عسل وقتی احساس خطر می کنند آن را از طریق گزنده های خود دفع می کنند.این ماده حاوی ترکیبات ماده حاوی ترکیبات ضد التهابی از جمله آنزیم ها،قندها،مواد معدنی و اسید های آمینه است.

ملیتین از ترکیب ۲۶اسید آمینه تشکیل شده است.حدود ۵۰درصد از وزن سم زنبور را شامل می شود و در برخی مطالعات نشان داده شده است که دارای اثرات ضد ویروسی،ضد باکتری و ضد سرطانی است.

نیش زنبور عسل همچنین حاوی پپتیدهای آپامین و آدولاپین است.

اگرچه این ها به عنوان سم عمل می کنند،اما نشان داده شده است که دارای خواص ضد التهابی و تسکسن دهنده درد هستند.طبق برخی تحقیقات،آنزیم ها دارای اثرات ضد التهابی و محافظت از سیستم ایمنی بدن باشد.

 شایان ذکر است شرکت نوش درمان بهداد پس از تحقیقات فراوان و تلاش های مستمر جهت استفاده بهینه از فرآورده های زنبور عسل برای اولین بار در ایران پماد ضد التهابی حاوی زهر زنبور عسل را که توام با حفظ تمام فواید زهر زنبور عسل با اضافه شدن چند ماده موثر دیگر از جمله روغن فلفل سیاه،روغن خردل و روغن تربانتین اثر بخشی آنرا مضاعف نموده است.

پماد《ان دی بی》درمان کننده و التیام بخش بیماری هایی از جمله:ناراحتی تاندونیت های پیچ خورده ،کمردرد، زانو درد، درد های عصبی، سیاتیک،پلی آرتریت مزمن (آرتروز و رماتیسم مفصلی) اسپاسم و گرفتگی های عضلانی،اختلالات گردش خونی و محیطی آسیب های ناشی از زونا و فعالیت های ورزشی می باشد.

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
© Copyright 2022 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search