پنجشنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱

ششمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی فرصتی تحول آفرین

(زمان تقریبی خواندن: 1 - 2 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ششمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران که با حضور روح الله دهقانی فیروز آبادی  و مدیران، فناوران و اهالی حوزه ی عرصه گیاهان دارویی و طب سنتی در مصلی امام خمینی (ره) تهران گشایش یافته بود به ایستگاه آخر رسید.

به گزارش محیا صدیقیان خبرنگار پایگاه خبری دیدگاه مدیریت  در این رویداد ۲۴۰ شرکت دانش‌بنیان شامل ۱۸۰ شرکت در بخش‌های مختلف و ۶۰ شرکت نوپا و هسته فناور و استارتاپ در بخش استانی و همچنین پنج صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر (vc) و ۱۰ شتاب‌دهنده تخصصی در ششمین جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی شرکت فعال داشتند.

این نمایشگاه  تا جمعه ۱۳ آبان ماه  برقرار بود  و شرکت‌های مختلفی در حوزه های مختلف گیاهان دارویی و طب سنتی ایران ازجمله کشاورزی و غذایی، اسانس ‌و عصاره، ماشین‌آلات و تجهیزات، دمنوش و نوشیدنی‌های گیاهی، آرایشی و بهداشتی حضور داشتند.

نمایش توانمندی شرکت های دانش بنیان، نمایش توانمندی استانی، پاویون بین الملل و صادرات، پاویون سرمایه گذاری و شتاب دهی، میز خدمت دولت، برگزاری ۹ پنل تخصصی، فرهنگ سازی و آشنایی با طب سنتی و داروسازی طب سنتی، فرهنگ سازی گیاهان دارویی و طب سنتی برای کودکان و نوجوانان، سلامتکده طب سنتی، داروخانه گیاهی و همچنین برپایی باغ گیاهان دارویی با نمایش ۵۰ گونه گیاهان دارویی بخش های دیگر نمایشگاه را تشکیل می داد.

شایان ذکر است هیات‌های تجاری از کشورهای روسیه، صربستان، عراق، پاکستان، افغانستان، تاجیکستان، ونزوئلا، عمان، هند و گامبیا در ششمین جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی جهت برقراری  مراودات  تجاری حضور داشتند.

در ششمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی و فرآوده‌های طبیعی و طب سنتی ایران مردم توانسته اند با روند توسعه و شتاب این حوزه آشنا شوند. این نمایشگاه فرصت خوبی برای کارآفرینان جوان بود  تا از نزدیک با روند فعالیت های جهانی در این عرصه آشنا و به تبادل  نظر بپردازند.

این نمایشگاه فرصتی تحول آفرین در حوزه ی گیاهان دارویی بود. گیاهان دارویی باتوجه به پتانسیل های موجود در کشور می تواند جایگزین خوبی برای صنعت نفت ایران باشد.

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
© Copyright 2022 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search