پنجشنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱

دمی آنسوتر با خاطره ها

(زمان تقریبی خواندن: 1 - 2 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

✍️محیا صدیقیان


روزگاری برای نسل طلایی کتابخوان ما؛ روبه روی دانشگاه تهران وکمی آنسوتر راسته کتاب فروش ها جایی بود که ما را به بهشت آرزوها می رساند.
جوانان و با تجربه ها و دختران وپسران دانشجو چند ساعت را در فروشگاه های کتاب سپری می کردند و در کافه های اطراف ؛در باره موضوعات مختلف کشور فلسفه می بافتند؛شعر می گفتند،
درسینماهای نزدیک فیلم می دیدند وخاطره می ساختند.نقطه درخشان خاطرات قدیمی ؛حضور گرم وصمیمانه استادان دانشگاه تهران بود که چراغ راه جوانان بودند و تکیه گاه نسلی پرشور.
امروز اما از آن همه روزگار شیرین جز مرور گذشته چیز زیادی باقی نمانده است.
باید متخصصان امر وروانشناسان خبره با تشکیل جلسات ومیزگردهای کارشناسانه به آسیب شناسی این مقوله بپردازند که چرا باد ؛همه آن خاطرها را یکجا باخود برد و دیگر نمی توان درراسته کتابفروش ها خاطره ساخت؟
چرا از خنده های میدان انقلاب واهالی  کتاب وشعر؛ دیگر خبری نیست؟
چرا جوانان ما بیشتر سردرگریبان تنهایی فرو برده وحتی در محافل خود نقشی از زندگی برجای نمی گذارند؟
خاطره های خیابان انقلاب و ویترین کتاب هایش دوباره مارا به خود خواهد خواند...دوباره حافظ  وسعدی و مولانا برای ما شعرخواهند گفت و جعفر شهیدی ها وزرین کوب ها مارا به جهان تازه ای خواهند برد....سهراب هشت کتاب برای ما می سراید و شجریان ربنا خواهد خواند...
ضیافت باران وخاطره و شعر دیگر بار مارا به عصر دور خواهد برد...
بوی قهوه کافه پیرمرد کتابخوان؛ ما رامست عشق می کند و کتاب ها دست به دست مارا خاطره خواهند کرد.

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
© Copyright 2022 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search