پنجشنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱

شرکت احیاء گران چهارباغ آسیا؛ پیشتاز در صادرات و ترویج گیاه دارویی آنغوزه

(زمان تقریبی خواندن: 2 - 4 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

✍️محیا صدیقیان

شرکت احیاء گران چهارباغ آسیا؛ پیشتاز در صادرات و ترویج گیاه دارویی آنغوزه

سرآمد در نظر دارد در این ستون به  معرفی نخبگان ، نوآوران ، مخترعین و صاحبان ایده و اندیشه  و شرکت های موفق و دانش بنیان در حوزه های گوناگون بپردازد.
سرآمد خط ارتباط پایگاه خبری دیدگاه مدیریت با اهالی اندیشه و فن آوری و سرمایه گذاران است. همه ی ایرانیانی که در در گرو این سرزمین بزرگ دارند می توانند از طریق ما ایده های خود را منتشر و با سرمایه گذاران در ارتباط باشند.

دست همه ی ایران دوستان را در سراسر جهان صمیمانه می فشاریم.

شرکت بین المللی احیا گران چهارباغ آسیا ؛ با مجوز بالاترین سطح ملی صادرات آنغوزه ، هم اکنون در حال ترویج کشت این گیاه دارویی و تحقیق بر روی فرآوری صمغ آن است . این شرکت در زمینه کشاورزی در خدماتی همچون مشارکت در کاشت ، کاشت خزانه ، کاشت، داشت ، برداشت محصول، خدمات تهیه و توزیع بذر فعال است .

این شرکت همچنین در خرید و فروش محصولاتی چون صمغ و نهال ؛ و فرآوری و فروش تمام فرآورده های آنغوزه فعالیت دارد.

شرکت در زمینه تحقیق  در فرآوری صمغ این گیاه ، اشکال ادویه ، روغن ، دهان شویه ، پماد ، قرص و کپسول را شروع کرده است.

آنغوزه چیست؟

آنغوزه در روم باستان به عنوان ادویه بسیار مورد استفاده قرار می گرفت.از قرون وسطی به بعد در اروما به صورت دارو در رژیم غذایی وارد شد.امروزه در صنایع غذایی هند به علت دارا بودن بوی مشابه با سیر و پیاز به عنوان چاشنی بسیار مورد توجه است.

آنغازه یکی از فرآورده های گیاهی مهم ایران است که پس از ایجاد برشهایی بر روی ریشه گیاه Ferula-foetida به دست می آید.ایران جزو مهمترین صادر کننده های آنغوزه در جهان می باشد.

معرفی گیاه

گیاه آنغوزه یا هینگ Hing به خانواده ای گیاهان گفته می شودکه ساختار آن دارای ترکیباتی با اثر بخشی دارویی است و به دلیل اثرات درمانی برای انسان ها و حیوانات در صنعت داروسازی مورد استفاده قرار می گیرد.این گیاه در مناطق خشک و آهکی نواحی گرم آسیا مثل کوه های ایران،افغانستان و هند رشد می کند.همچنین کشور های ایران،افغانستان،قزاقستان،ازبکستان و تاجیکستان از لحاظ جغرافیایی و اقلیم آب و هوایی برای این گیاه از موقعیت ویژه و منحصر به فرد در دنیا برخوردار هستند.از ریشه این گیاه

نوعی صمغ استخراج می شودکه به نام آنغوزه شناخته می شود و مزه گس،تقریبا تند و زننده ای دارد که بخش دارویی این گیاه را تشکیل می دهد.

فرآورده های گیاهی

بر اساس تحقیقات موثق انجام شده گیاه آنغوزه دارای ۶۰۰خاصیت درمانی و دارویی است.

متخصصان و کارشناسان ما درحال تلاش برای تولید اشکال مختلف دارویی،مکمل غذایی و آرایشی-بهداشتی از صمغ این گیاه هستند.در زمینه خوراکی انواع ادویه،پودر،روغن،نوشیدنی و... و در صنعت داروسازی انواع قرص،کپسول،شربت و در زمینه آرایشی بهداشتی انواع پماد،ماسک صورت،دهانشویه و... تولید می شود.

خدمات شرکت

تیم ما با استفاده از متخصصین و کارشناسان مجرب،شما را در زمینه های آزمایش خاک کشاورزی،نحوه کاشت،نحوه مراقبت از گیاه آنغوزه و نحوه کود دهی مناسب برای رسیدن به بهترین نتیجه همراهی می کند.

همچنین آماده همواری و مشارکت با شما،جهت کسب درآمد از زمین های بایر شما،با کمترین میزان مصرف آب و با کمترین هزینه می باشد.علاوه بر این تیم فروش ما،بهترین و مرغوب ترین بذر ایرانی،افغانی،ازبک و تاجیک را مناسب با شرایط اقلیمی به شما معرفی کرده و فراهم می آورد.

 لیست پروژه ها

-پروژه ۶۰۰ هکتاری آستان قدس واقع در دیز باد سفلی

-پروژه ۱۳۷ هکتاری آستان قدس واقع در سلطان آباد

-پروژه ۲۰ هکتاری اردوگاه شهید رجایی شهرستان نیشابور

-پروژه ۷۰هکتاری شخصی آقای حاجی بیگلو شهرستان نیشابور روستای اندر آب

-پروژه ۳۰ هکتاری شخصی آقای ترابی واقع در شهرستان نیشابور جاده کاشمر-نیشابور

-پروژه ۴۰هکتاری-قالیباف-شرکت احیاگران چهارباغ آسیا

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
© Copyright 2022 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search