یکشنبه, ۱۲ تیر ۱۴۰۱

نیمه شعبان مبارک باد

(زمان تقریبی خواندن: 1 - 2 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همه هست آرزویم که بیینم از تو رویی
چه زیان تو را که من هم برسم به آرزویی

به کسی جمال خود را ننموده ‏ای و ببینم
همه جا به هر زبانی بود از تو گفتگویی

سال تولد امام دوازدهم شیعیان را سال ۲۵۵ یا ۲۵۶ هجری نقل کرده‌اند.

به گزارش دیدگاه مدیریت، علت اختلاف شاید این بوده‌ است که در سابق، تاریخ را با حروف ابجد می‌نوشتند و دربارهٔ سال تولد حجت بن حسن بین واژه‌های «نور» و «نهر» اختلاف است که این اختلاف ناشی از رسم‌الخط ناقلین می‌باشد.
اهل سنت شب نیمه شعبان را «شب برات» نامیده و در آن به شب زنده‌داری و دعا می‌پردازند.
مراسم نیمه شعبان در ایران نسبت به کشورهای دیگر پر رونق‌تر است. تدارکات ویژه‌ای که دولت و مردم برای این روز می‌بینند، بسیار وسیع است. چراغانی‌های وسیع، برگزاری جشن، مولودی‌ خوانی های عمومی و پخش شربت و شیرینی که بسیاری از آن‌ها از سوی مردم و هیئت‌های مردمی انجام می‌شود، برای یادبود این روز برگزار می‌شود. این روز در ایران، روز جهانی مستضعفان نامیده می‌شود.
حضرت مهدی (عج) دوازدهمین و آخرین پیشوای ما شیعیان می باشند ، ایشان فرزند امام حسن عسکری (ع) و نرجس خاتون می باشند ،

از القاب مهم این امام عزیز می توان به : حُجَّت، مَهْدی، قائِم، بَقیَّهُالله، حُجَّهُالله، صاحِبُ‌الزَّمان، اَلْمُنتَظَر، غائِب، صاحِبُ‌الْاَمر، وَلیِّ عَصر، مَنصور، مُنتَقِم و … اشاره کرد .
این امام عزیز بعد از به شهادت رسیدن امام حسن عسکری (ع) در پنج سالگی به امامت رسیدند و ۶۹ سال در غیبت صغری به سر می بردند و جز اندک یاران وی کسی ایشان را نمی دیدند ، امام زمان (عج) از سال ۳۲۹ هجری قمری تا کنون در غیبت کبری به سر می برند .
پایگاه خبری دیدگاه مدیریت، فرارسیدن سالروز تولد منجی عالم حضرت مهدی را به همه‌ی مسلمین جهان تبریک عرض می‌نماید.

 

 

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
logo-samandehi
© Copyright 2022 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search