یکشنبه, ۱۲ تیر ۱۴۰۱

رابطه اقتصادی با روسیه در رونق صنعت طلا و جواهر تاثیرگذار است

(زمان تقریبی خواندن: 2 - 3 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی ایران گفت: اکنون ایران جزو هفت کشور تولیدکننده طلا و جواهر است، همچنین به دلیل ذائقه و سنت دیرینه مردم جزو کشورهای پرمصرف در این زمینه به شمار می‌رود .

به گزارش دیدگاه مدیریت به نقل از ارز سهم ، «سید حجت شفائی» در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در وزارت صنعت، معدن و تجارت و سند ۱۴۰۴ به موضوع طلا و جواهر پرداخته شده است، گفت: اگر زیرساخت ها تامین و این سند اجرایی و عملیاتی شود، صادرات در کشورمان رونق می‌گیرد.

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر ، نقره و سنگ‌های قیمتی ایران، خاطرنشان‌کرد: در این سند تسهیل گری در تولید و صادرات دیده شده است.

این مقام صنفی تصریح‌کرد: رابطه اقتصادی کشورمان با روسیه، در رونق صنعت طلا و جواهر تاثیرگذار است و این ارتباطات به صورت قطع تاثیر مثبتی بر روی این صنعت خواهد گذاشت.

وی افزود: اکنون در صنعت طلا و جواهر با ارمنستان، یکی دیگر از کشورهای عضو این اتحادیه رابطه خوبی داریم. این کشور خواستار مشارکت در تولید و راه اندازی کارخانه تراش الماس با ایران است که در این زمینه قرار است تیمی به ارمنستان اعزام شود و شرایط را بررسی کند.

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی ایران با اشاره به اینکه تولیدات کشورمان در این صنعت از نظر کمی و کیفی خوب است،گفت: در صورتی که زیرساخت‌ها فراهم شود، ظرفیت صادراتی خوبی به کشورهای هدف وجود دارد.

وی ادامه‌داد: تغییر نگاه دولتمردان به بخش صنعت طلا و جواهر و همراهی سازمان‌های مربوطه نقش مهمی در تسهیل‌گری تولید و اشتغال در این صنعت ایجاد می کند.

شفائی خاطرنشان‌کرد: کشورهایی در بخش طلا و جواهر موفق هستند که دولتمردان همسو با این بخش بوده و زیرساخت‌ها را فراهم کنند. اکنون نیز هماهنگی خوبی بین این اتحادیه و شهرک‌های صنعتی استان تهران وجود دارد.

وی با بیان اینکه صنعت طلای کشورمان از سوی آمریکایی‌ها تحریم‌شده، تصریح‌کرد: این امر سبب شده تا در سه سال گذشته صادراتی به کشورهای مختلف نداشته و برای تامین مواد اولیه و واردات مشکل داشته باشیم؛ این درحالی است که قبل از تحریم‌ها صادرات خوبی به چین، آلمان، ترکیه و امارات داشتیم.

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ های قیمتی ایران بیان‌داشت: همچنین بخشی از آیین نامه‌ها مشکلاتی را به وجود آورده است که نیاز به اصلاح و بازنگری در بخش گمرک و استاندارد دارد.

وی با تاکید بر اینکه معادن طلای زیادی در کشور داریم، گفت: اگر زیرساخت ها فراهم شود و شاهد همکاری سازمان ها و دولتمردان در معافیت ورود تجهیزات و ارز داشته باشیم، صنعت طلا و جواهر اشتغال‌زایی و ارزآوری فراوانی برای کشورمان در جهت توسعه اقتصادی خواهد داشت.

شفائی از برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بین المللی طلا، نقره، جواهر، ساعت و صنایع وابسته خبر داد و افزود: این رویداد از ۹ تا ۱۲ بهمن‌ماه در محل دائم نمایشگاه های بین‌المللی تهران با حضور ۱۲۰ شرکت داخلی و ۱۰ شرکت خارجی برگزار می شود. شفائی بیان‌داشت: در این رویداد انواع محصولات جواهر، نقره، سنگ‌های قیمتی، ماشین آلات، ابزارآلات و تجهیزات مربوط به طراحی و تولید طلا در فضایی به وسعت بیش از ۱۳ هزار متر در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت .

 

 

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
logo-samandehi
© Copyright 2022 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search